Bądź coraz zdrowszy

Dobrze nawodnione biuro

Written on Lipiec 2015   in Woda

Tytuł jest oczywiście w pewnym sensie dowcipem, ponieważ dobre nawodnienie biura to zwyczajnie woda do biura, czyli możliwość skorzystania przez pracowników z odrobiny wody do picia. Dostarczaniem wody do biur zajmują się zwykle specjalne firmy oferujące kilka różnych metod dostarczania płynu bezpośrednio do klienta: w ilościach i w typie określonym przez ich klienta.

Woda w biurze

Woda w biurze zazwyczaj jest po prostu najzwyklejszą wodą. Specjalne warunki jej dostawy obejmują jedynie i aż odpowiednią temperaturę podania i wygodę korzystania w każdym miejscu biura. Pierwsza kwestia odnosi się przede wszystkim do możliwości schłodzenia i podgrzania wody. Podgrzewanie jest częściej stosowane, ponieważ w praktyce znacznie o nie łatwiej. Chłodzenie wymaga czasu i jeśli woda do biura ma być naprawdę zimna, wskazane by było stosowanie wody butelkowanej dostępnej w specjalnych lodówkach. Wbrew pozorom, jest to całkiem praktyczne rozwiązanie, z którego można skorzystać bez jakichś wielkich niedogodności.

Wygodna woda to slogan, który odnieść można naturalnie do wielu rzeczy, ale dotyczy w główniej mierze dostępności realizowanej w biurze przez fakt rozstawienia maszyn rozdzielających wodę zaraz przy pracownikach. W 2015 roku schludny zbiornik na wodę oraz kubeczki dołączone do niego to już w zasadzie standardowe wyposażenie biura, element dla niego całkowicie neutralny i dzięki przystępnej stylistyce nie trzeba się martwić tym, że będzie to element obcy dekoracji zaburzający jej charakter. Nic z tych rzeczy na pewno nie będzie miało miejsca.

Nie można też bagatelizować znaczenia, jakie ma woda, w miejscach klimatyzowanych. Warto pamiętać, ze nawet jeśli ktoś nie musi się martwic upałem, który leje się z nieba za drzwiami biura, prawdopodobnie właśnie stamtąd przyszedł i chce mu się z tego powodu pić. Łatwo z powodu krótkowzroczności zaniedbać tego typu elementy, ale na szczęście zadbanie o to nie stanowi kłopotu. Wystarczy tylko zaprogramować sobie, że woda powinna zawsze być dostępna i już.