Bądź coraz zdrowszy

Jaka woda do domu?

Written on Luty 2016   in Woda

To co jemy i co pijemy w dużej mierze decyduje o tym kim jesteśmy oraz jak się czujemy. Jest to bardzo ważna sprawa, na którą warto zwrócić uwagę, gdyż będzie decydować o naszym zdrowiu. Wiadomo nie od dziś, że zawsze najlepszym napojem jest czysta woda, z którą nasz organizm nie będzie musiał prowadzić żadnych procesów. W momencie, gdy sięgniemy po słodkie napoje, dostarczymy do krwi masę cukru, gdy wybierzemy kawę czy herbatę nasz organizm również będzie musiał z takim napojem popracować i wybrać z niego zdrowe składniki.

Takiego problemu nie będzie, gdy będziemy pili wodę. Dlatego właśnie powszechnie lekarze starają się zachęcać ludzi do tego, by regularnie pili czystą wodę. Obecnie możemy zauważyć, że jeśli chodzi o wodę, którą pijemy mamy bardzo wiele propozycji. Warto więc się zastanowić jaka woda do domu będzie najlepsza. Firm, które butelkują wodę jest obecnie bardzo wiele i starają się one nęcić nas swoimi produktami wielokrotnie zachwalając, że to ich woda będzie najlepsza. W rzeczywistości jednak na takie reklamy trzeba uważać i samodzielnie badać etykiety wody, by wiedzieć, która rzeczywiście będzie wartościowa. Niestety marka Żywiec tak bardzo lansowana w reklamach ma bardzo niski poziom minerałów w każdym litrze i jej spożywanie nie jest godne uwagi.

Może się nawet okazać, że jej ciągłe spożywanie będzie prowadzić do wypłukiwania wartościowych składników z naszego organizmu i w ostatecznym rozrachunku pogorszy się nasze zdrowie. Trzeba być więc szczególnie ostrożnym i decydować się jedynie na sprawdzone przez siebie wody, które gwarantują odpowiedni poziom minerałów w każdym litrze. Jest to najważniejszy element, na który trzeba zwracać uwagę, gdy wybiera się dla siebie wodę do codziennego spożycia. Udając się do sklepu powinniśmy więc podobnie jak w przypadku tego co chcemy zjeść sprawdzać etykietę. Każdy producent wody jest zobowiązany do tego, by poinformować kupującego o składzie swojej wody oraz tym jak wiele składników mineralnych w niej występuje.