Bądź coraz zdrowszy

Prosto ze źródła

Written on Luty 2016   in Woda

Woda źródlana – pięknie to brzmi. Czy jednak w rzeczywistości jest to tak piękne i dobre dla naszego zdrowia? Czy lansowana przez producentów woda ma rzeczywiście taką wartość, że trzeba ją każdego dnia spożywać w dużych ilościach? Niestety nie wszystko jest w rzeczywistości tak piękne jak starają się nam to przekazać reklamy i z tego powinniśmy zdawać sobie sprawę. Przede wszystkim to co pijemy może mieć różną wartość jeśli chodzi o składniki, które w takiej wodzie będą się zawierać. A to one rzeczywiście będą decydować o tym czy woda będzie zdrowa czy też nie. Powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że to nie woda źródlana jest tym co jest najlepsze na rynku jeśli chodzi o rynek wód. Wręcz przeciwnie, taka woda butelkowana jest czymś najgorszym co pozostaje w sprzedaży. Piękne reklamy, które mówią o tym, że woda pochodzi ze źródła, pokazują nam młodych uśmiechniętych ludzi i starają się pokazać, że woda taka jest rzeczywiście perfekcyjna. Niestety będzie zupełnie inaczej.

Woda źródlana, szczególnie ta gorszej jakości pita przez dłuższy okres czasu będzie prowadzić do wypłukiwania minerałów z organizmu co niestety będzie dla nas niezdrowe. Musimy wiedzieć między innymi, że dużo lepszym rozwiązaniem będzie woda mineralna i to ta wysoko zmineralizowana. Udając się do sklepów na półkach znajdziemy bardzo wiele propozycji wody butelkowanej. Powinniśmy zacząć od przeglądania wody butelkowanej i jej etykiet. Te, na których będzie znajdować się nazwa woda źródlana lepiej odstawić a szukać wody, która w nazwie będzie miała słowo mineralna. Gdy uda się taką znaleźć następnie trzeba zbadać skład takiej wody i dopiero potem decydować się na jej zakup.

Najlepszą wodą będzie taka, w której znajdować się będzie przynajmniej 1000 mg składników mineralnych w każdym litrze. Jeśli uda się na półce sklepowej znaleźć taką właśnie wodę, bez obaw można decydować się na jej zakup. Jest jednak pewne małe ale… W przypadku osób chorych na kamice nerkową trzeba uważać na wody wysoko zmineralizowane, w których może być nawet powyżej 2000 mg minerałów na litr. Taka woda może być bowiem dla osób z kamicą niebezpieczna i może pogłębiać problemy związane z rozwijającymi się w nerkach kamieniami.