Bądź coraz zdrowszy

Woda dopasowana do naszych potrzeb

Written on Maj 2015   in Woda

Woda, z czego każdy z nas musi zdawać sobie sprawę, to rozpuszczalnik, którego w przyrodzie nie da się znaleźć w czystej formie. By mieć idealnie czystą wodę, potrzebny jest proces destylacji, który jednak powoduje, że z wody wymiatane są wszystkie ważne składniki mineralne. Picie wody destylowanej nie będzie dla nas w żaden sposób szkodliwe, jeśli będziemy robić to przez krótki okres. To w końcu woda. Jeśli przez długi czas będziemy jednak stawiać na taką wodę lub wykorzystamy wysokiej jakości filtry usuwające z wody niemal wszystko, za niedługo zabraknie nam w organizmie różnych mikro- i makroelementów. Woda destylowana to nie zdrowa woda.

Czym zatem jest zdrowa woda? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ będzie to woda, która posiada różne minerały, ale nie będzie w niej bakterii i drobnoustrojów. Takie warunki spełnia woda butelkowana kupowana w sklepach lub dostarczana nam przez specjalne firmy. Sęk w tym, że możemy kupić różne jej rodzaje. Różnią się one przede wszystkim ilością minerałów, w tym przede wszystkim sodu i potasu, co można wyczytać z etykiety. Ogólna zasada jest taka, że zdrowa woda to woda posiadająca dużo mikro- i makroelementów, ale nie sprawdza się ona w przypadkach szczególnych. Są nimi małe dzieci, a także osoby cierpiące na niektóre choroby cywilizacyjne, zwłaszcza te, w przebiegu których należy unikać przyjmowania zbyt dużych ilości soli. Jeśli należymy do grupy takich osób, powinniśmy przyjmować wodę nisko zmineralizowaną, przeznaczoną dla niemowląt, ale nie dla matek i kobiet ciężarnych, gdyż to akurat jest dokładne jej przeciwieństwo.

Nie należy z tego powodu specjalnie się przejmować, ponieważ nawet dłuższe przyjmowanie wody, która nie będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb, nie spowoduje jakichś większych problemów. Jeśli naprawdę woda miałaby mieć dla naszego zdrowia poważniejsze znaczenie, na pewno poinformuje nas o tym lekarz. Uważać trzeba tylko w przypadku niemowląt, bo od twardej wody mogą mieć kolki, a ciężko powiązać to potem z wodą.