Bądź coraz zdrowszy

Zdrowa woda mineralna

Written on Lipiec 2016   in Woda

Życie bez wody nie jest możliwe. Jednak nawet mając jej pod dostatkiem, ale pijąc zbyt mało, możemy sobie to życie utrudnić. Jeśli nasz organizm nie dostanie wystarczających ilości czystej wody, łatwo o choroby i zanieczyszczenia oraz zatrucia. Ponieważ ciało człowieka składa się w 70 % z wody jest ona dla nas niezwykle ważna.

Czy dzięki piciu wody można schudnąć? Wiele kobiet narzeka na obecność pomarańczowej skóry na udach i pośladkach, a także cellulitu. W dzisiejszych czasach dużo osób walczy bezskutecznie także z nadwagą czy otyłością. Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę, że doskonałym sposobem na walkę z tłuszczem i cellulitem jest picie wody mineralnej.

Zdrowy tryb życia, czyli aktywność fizyczna i prawidłowe odżywianie, doskonale wpływają na nasz organizm oraz jego funkcjonowanie, czego następstwem jest możliwość szybkiego zrzucenia zbędnych kilogramów. Bardzo trudno jednak zmienić nawyki żywieniowe, ponieważ eliminując z diety słodycze zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy ciągle głodni, ponieważ nasz organizm przyzwyczaił się do znacznie większej ilości kalorii dziennie. Na co najlepiej zamienić słodkie przekąski? Najlepiej na te zdrowe i pełne witamin, czyli owoce, warzywa i orzechy, nie zawsze jednak mamy ich zapas przy sobie. Aby więc nie skusić się na coś niezdrowego i pełnego kalorii napijmy się po prostu wody mineralnej, która zaspokoi na pewien czas uczucie głodu i da możliwość przetrwania do następnego posiłku bez ciągłego burczenia w brzuchu.

Woda mineralna dzięki swojej obojętności i braku cukru oraz kalorii, gasi nasze pragnienie na długo. Nie sięgajmy, więc po słodzone soczki, słodkie napoje gazowane czy też niegazowane, ponieważ zamiast gasić, znacznie potęgują one pragnienie. Dodatkowo niekorzystna jest obecność szkodliwego cukru, który zawiera jedynie puste kalorie, które sprzyjają przybieraniu nowych kilogramów.

Jeśli więc chcesz ugasić swoje pragnienie i pozbyć się uczucia głodu noś ze sobą butelkę wody mineralnej, która sprzyja nie tylko zrzucaniu zbędnej wagi, ale także oczyszcza organizm z toksyn i szkodliwych substancji.